Alev Yılmaz Uzaktan Eğitim

Alev Yılmaz

Alev Yılmaz Kimdir?

Alev Yılmaz

İlk ve orta öğrenimini Malatya’da tamamladı. Gaziantep Üniversitesinde Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü pedagojik formasyonunu da aynı zamanda alarak 2011 yılında tamamladı.

 

2012-2013 yıllarında Malatya’da görev yaptı.

 

2014-2016 yıllarında Ankara’da önde gelen yayınevlerinde KPSS Eğitim Bilimleri ve ÖABT yazarlığı ve editörlüğü yaptı.

 

2016-2018 yılları arasında İstanbul’da YKS ve KPSS alanlarında eğitim verdi ve bu süre zarfında yayıncılık işlerine devam etti.

 

2018’de tekrar Ankara’ya döndü. Burada YKS, KPSS eğitimlerinin yanı sıra yayıncılık işlerini de sürdürmeye devam etmektedir.

 

Yayıncılık hayatını Ankara’nın önde gelen kurumlarında çok sayıda projede bulunarak devam ettirmektedir. Yayınların “Türk Dili ve Edebiyatı” alanında çıkardığı kitaplara içerik üretmenin, Türkiye geneli deneme sınavları yazmanın yanı sıra farklı yazarların içeriklerine de editörlük yapmaktadır.

 

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi “Eğitimde feda edilecek fert yoktur.” anlayışıyla hareket eden öğretmenimiz bu düşüncesine akademik bir boyut kazandırmak için Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesinde aldığı “Özel Eğitim Öğretmenliği” eğitimini 2023 yılında tamamlayacaktır. Bir yandan bu alanla ilgili geliştirilen TÜBİTAK projeleri için içerik üretmektedir.

 

“Bir toplumun aşılması gereken en önemli sorununun eğitimsizlik olduğuna inanıyor ve her sene memleketin farklı bölgelerine atanıp giden mesleğini seven öğretmenlerle bir arada olmaktan gurur duyuyorum.”  Alev Yılmaz

Alev Yılmaz Sosyal Medya hesapları

Alev Yılmaz Örnek Ders

Edebiyat ÖABT - Alan Eğitimi Tanıtım Dersi
Edebiyat ÖABT Alan Eğitimi - Dinleme Becerileri
Edebiyat Alan Eğitimi (MEB Kitabı İçerikleri İncelemesi)